Dantų implantai

Kada reikalingi dantų implantai

Mūsų praktikoje nėra  daug pacientų, kurie iš karto nori šalinti savo nuosavus dantis  ir implantuotis .Dauguma jų teiraujasi  apie dantų išsaugojimo galimybes, tik po to svarsto kitus variantus. Ir tai pilnai suprantama, nes tai jų nuosavas organas, su kuriuo jie gimė ir užaugo ir su kuriuo nesinori taip lengvai skirtis. Tai naturali, per daugelį evoliucijos metu susiformavusi kūno dalis.  Mūsų, kaip odontologų pareiga suteikti pacientui visapusišką informaciją apie jo dantų būklę, išeitis, pasiūlyti visus įmanomus gydymo  būdus ir variantus, jų pliusus ir minusus, numatyti prognozes, galimas komplikacijas. Užtikrinti pacientą, kad jis visuomet sulauks pagalbos ateityje kad ir kas atsitiktų. Tuomet turėdamas pilną informaciją apie savo  situaciją, žinodamas alternatyvas, prognozes bei pasekmes pacientas renkasi pats. Mes už implantaciją kai nėra dantų, tačiau  prieš implantaciją vietoje dantų, kai rimtai nevertinama galimybė išsaugoti nuosavus dantis. Dažnai tai nėra “arba dantų implantai arba dantys“ klausimas. Nuolatos tenka planuoti tokias situacijas, kuomet protezai ant implantų kombinuojami su protezavimu ant nuosavų dantų, maksimaliai stengiantis juos isšaugoti. Visuomet su  pacientu kalbame  apie galimybes ir prognozes .

Dantų implantai labai išplėtė šiuolaikines odontologijos galimybes ir kai kuriose situacijose yra nepakeičiami. Implantaciją rekomenduojame, kai nėra galimybių išsaugoti nuosavus dantis. Tai rekomenduojama, kai nelieka kitų alternatyvų, kai reikia neišimamų protezų, kurių negalima padaryti be implantų, norint pagerinti išimamų protezų konstrukcijas, visai nenorintiems rizikuoti abejotinose situacijose. Jie leidžia žmonėms, neturintiems visai dantų, turėti neišimamus protezus. Taip pat labai pagerina išimamų protezų laikomumą, leidžia nešlifuoti greta esancių sveikų dantų, kai trūksta vieno ar daugiau dantų, taip pat kai kada visai atsisakyti išimamų protezų. Kai danties prognoze beviltiška ir nėra jokių šansų jį išsaugoti, implantai – vienintelė alternatyva.

Dantų implantacija nėra naujovė. Tai laiko patikrintas netektų dantų atstatymo metodas,leidžiantis atstatyti prarastus dantis, neliečiant gretimų dantų. Dantų implantas – šaknies formos titaninis varžtelis , įsriegiamas į žandikaulio kaulo vietą , kurioje nėra danties. Jis per tam tikrą laiką suauga su  žandikaulio kaulu ( vadinamoji osteointegracija) ir tampa atrama vainikėliui arba kitos rūšies protezui. Tai pakankamai saugi procedūra, nes prigyja 9 iš 10 implantų.

Esame sudarę sutartį su Vilniaus teritorine ligonių kasa, pagal susitarimą – vaikams, pensinio amžiaus žmonėms, žmonėms su negalia ir tremtiniams – dantų implantacija yra kompensuojama.

Norėdami sužinoti detaliau apie dantų implantaciją mūsų klinikoje, dantų implantų kainas ir išlaidų kompensavimo galimybes, susisiekite su mumis.

Dantų implantacijos procedūra

  1. Pirmo vizito metu pacientas apžiūrimas, įvertinama situacija, sudaromas gydymo planas. Šiuo etapu reikalinga panoraminė rentgeno nuotrauka ,tam , kad įvertinti žandikaulių kaulo būklę. Sunkesniais atvejais reikalinga kompiterinės tomografijos nuotrauka.
  2. Nuskausminus ir atkėlus dantenas, į žandikaulį įsriegiamas implantas, kuris paliekamas  gyti 3-6 mėnesius. Tai nėra skausminga procedūra, praėjus nuskausminimui , pacientui žaizdos jautrumas gali būti. Tačiau gydytojas visuomet skiria vaistus, kurie palengvina būklę.

Esant tam tikrom situacijoms, nuosavo žandikaulio kaulo neužtenka. Tuomet reikalingas kaulo priauginimas (kaulo augmentacija). Kaulo priauginimo procedūrų yra daug, todėl gydytojas parenka metodiką atsižvelgdamas į konkrečią situaciją. Kai kada galima ištraukti dantį ,įsukti implantą ir turėti vainikėlį  vieno vizito metu, bet tam turi būti palanki situacija. Implantus tikrai galima ir vyresnio amžiaus žmonėms, net ir turintiems bendrinių susirgimų (tokių kaip cukrinis diabetas,aukštas arterinis spaudimas). Tačiau šios būklės turi būti kontroliuojamos.
Tiek implantuotus tiek nuosavus dantis reikia prižiūrėti vienodai kruopščiai, nes minkšto apnašo kaupimasis ant implantų gali sukelti kaulo tirpimą aplink implantą. To pasekoje galite jį prarasti. Čia dar svarbu ir žmogaus polinkis į periodonto ligas t.y. kaulo tirpimą.Todėl jei kaulas tirpo aplink nuosavus dantis ir tai sukontroliuoti buvo sunku, tikėtina jis tirps ir aplink implantus .Todėl pacientas ,turintis dantų implantų,turėtų mažiausiai 1 kartą per metus( o kai kuriais atvejais ir dažniau) apsilankyti pas odontologą apžiūrai ir profesionaliai burnos higienai.

Dantų impantai – kokia garantija?

Implantacija labai pažangus  ir ilgalaikis dantų atstatymo metodas, tačiau neprilygstantis nuosaviems dantims. Implantų ilgaamžiškumas priklauso nuo daugelio faktorių. Tarp jų svarbiausi yra paciento burnos būklė ir gydytojo kompetencija, implanto gamintojas. Mes kaip odontologai negalime is principo suteikti garantijų .Juk kalba eina apie žmogaus organizmą, čia tiek daug kintamųjų ir viską numatyti be galo sunku. Tačiau pacientui mes garantuojame kad sąžiningai atliksime savo darbą, pilnai informuosime apie gydymo eigą. Pacientas visada sulauks iš mūsų pagalbos ateityje ir tam mes esame visiškai kompetetingi ir turime tokiu darbų nemažą patirtį .Iš esmės dažniausiai tai pasitikėjimo gydytojais , jų sąžiningumo , kompetencijos, jo reputacijos klausimas.  Tačiau, jei implantas neprigijo, implantų gamintojas  implantą keičia nemokamai  ir jei  yra galimybė jį įsukti, be papildomų procedūrų, tai pacientui nekainuoja.

Odontologijos klinikos Fabrica dentis įranga
Odontologijos klinikos Fabrica dentis įranga
Žiūrėti kainas