Dantų protezavimas

Įprasta manyti, kad dantų protezavimas atliekamas žmogui netekus vieno ar daugiau dantų, vyresnio amžiaus pacientams. Išties dantų protezavimas gali būti reikalingas ir tais atvejais, kai pacientas turi visus dantis, tačiau serga periodontitu, apatinio žandikaulio-smilkininio sąnario ligomis, turi patologinį sukandimą, kuomet dantys yra netekę daug kietųjų audinių. Pastaruoju atveju dantų protezavimu sustiprinami smarkiai pažeistų dantų audiniai.

Estetiniais tikslais dantų protezavimą renkasi dažniau jaunesni žmonės, kurie labai rūpinasi dantimis. Jauname amžiuje dantys pažeisti mažiau, todėl ir protezuoti reikia mažiau. Tokiais atvejais įprasta rinktis mikroprotezavimą. Šie protezai yra skirti atstatyti prarastus kietuosius dantų audinius, dažniausiai jie būna mažesnės apimties už įprastus protezus, vizualiai mažiau pastebimi.

Mikroprotezai gaminami ypač tausojant likusius sveikus kietuosius danties audinius, atstatant tik tas dantų vietas, kurios smarkiai pažeistos.

Apskritai pacientas gali rinktis tarp dviejų dantų protezų rūšių – fiksuotų protezų ir išimamų. Fiksuoti protezai pritvirtinami prie likusių žmogaus dantų ar jo dantų implantų (dirbtinių dantų šaknų, kurios įsukamos vietoj netektų dantų ir tarnauja kaip atrama protezui) ir nėra išimami, o išimamus protezus reikia išsiimti dantų valymo metu.

Išimami protezai skirstomi į dvi rūšis – lanko atraminius protezus ir dantų plokšteles. Išimami lanko atraminiai protezai turi ploną metalo pagrindą, kuris išliejamas pagal specialią konstrukciją, burnos ertmėje užima ne itin daug vietos, todėl neapsunkina kalbos. Prie sveikų paciento atraminių dantų jis gali būti tvirtinamas kabliukais arba užraktų sistema. Toks dantų protezavimas neblogai atkuria kramtymo funkciją.

Dantų plokštelės gali būti pilnos ar dalinės, priklausomai nuo netektų dantų skaičiaus. Plokštelių fiksacija burnoje gerinama specialiais klijais, tačiau pilnai kramtomosios funkcijos išimamos plokštelės atkurti negali.

Išimami protezai siūlomi, kai nėra galimybės protezus fiksuoti ant dantų ar implantų, arba žmogus neturi pakankamai lėšų fiksuotiems protezams. Fiksuotų protezų kaina yra aukštesnė nei išimamų, tačiau turint galimybę rekomenduotume rinktis dantų protezavimą fiksuotais protezais. Šie protezai yra artimiausi natūraliems dantims.

Fiksuotų protezų rūšys – vainikėliai, daliniai vainikėliai, tiltiniai protezai, mikroprotezai.

Dantų vainikėlis naudojamas atstatyti pažeistą dantį (nuskilusį, įtrūkusį, nusidėvėjusį). Jis gaminamas taip, kad niekuo (nei atspalviu, nei forma, nei dydžiu, nei funkcija) nesiskirtų nuo natūralių dantų. Dantų vainikėlis apgaubia visą dantį.

Tuo tarpu tiltiniai protezai gaminami, kai pacientui trūksta bent vieno danties. Gaminant tiltinius protezus, apšlifuojami atraminiai dantys ir ant jų fiksuojamas protezas, o viduryje tarp jų yra dirbtiniai dantys, kurie uždengia esamą defektą ir atstato dantų lanko vientisumą bei pagerina kramtymo galimybes.

Fiksuoti protezai taip pat skirstomi į pagamintus iš metalo ir pagamintus bemetaliu pagrindu.

Metalo keramikos protezai yra nepralaidūs šviesai, todėl atrodo ne taip natūraliai, kaip bemetaliu pagrindu pagaminti protezai. Bemetalės medžiagos, įprastai – keramika, yra laidžios šviesai, dantys atrodo natūraliau.

Bemetaliu pagrindu pagaminti protezai dažniausiai naudojami pakeisti ar koreguoti priekinius dantis.

Odontologijos klinikoje „Fabrica Dentis“ siūlomas dantų protezavimas fiksuotais ir išimamais protezais. Klinikoje siūlomi fiksuoti protezai: metalo keramikos vainikėliai, cirkonio oksido vainikėliai, bemetalės keramikos vainikėliai, metalo akrilikos lieti vainikėliai. O tarp išimamų protezų pacientai gali rinktis šiuos protezus: plokštelės (pilnos ir dalinės), lanko atraminis protezas. Taip pat klinikoje „Fabrica Dentis“ siūlomi fiksuoti ir išimami protezai ant dantų implantų.

Dantų protezavimo kaina visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose yra panaši. Odontologijos klinika „Fabrica Dentis“, atliekanti dantų protezavimą Vilniuje, yra sudariusi sutartį su Vilniaus teritorine ligonių kasa, pagal susitarimą – vaikams, pensijinio amžiaus žmonėms, žmonėms su negalia ir tremtiniams – dantų protezavimas yra kompensuojamas. Vaikams kompensacija siekia 1272,31EUR, o kitoms remtinoms socialinėms grupėms – 463,13 EUR.

Norėdami sužinoti detaliau apie dantų protezavimą mūsų klinikoje, protezavimo kainas ir išlaidų kompensavimo galimybes, susisiekite su mumis.

Odontologijos klinikos Fabrica dentis įranga
Odontologijos klinikos Fabrica dentis įranga
Žiūrėti kainas